Hotline: +420 511 189 990info@frigomat.cz

VANILKOVÁ KOPEČKOVÁ ZMRZLINA

Dokážete si představit něco tradičnějšího, než pořádný kopeček lehce žluté ledové pochoutky s mnoha drobnými černými tečkami? Milovníci zmrzliny se mohou donekonečna dohadovat, jestli čokoládová nebo vanilková, my ale, stejně jako vy, víme, že vanilkové zmrzlině se zkrátka nic nevyrovná. 

Už jenom proto, že ji využijete také na výrobu ledových kávových nápojů, koktejlů nebo k přípravě dezertů. A čím lepší bude její chuť, tím častěji se k vám budou zákazníci vracet.

Ingredience

  • 2 litry studeného mléka
  • 400g cukru
  • 300ml smetany
  • 1 celé vejce
  • vanilka nebo vanilkové aroma

Postup

V jednom litru mléka dobře rozmíchejte všechny zbylé ingredience a za občasného míchání zvolna přiveďte k varu. Poté přidejte zbylý litr mléka, znovu zamíchejte a přelijte do stroje na kopečkovou zmrzlinu. Přístroj už spolehlivě udělá veškerou práci za vás.

Používáte-li vanilkové aroma, přidejte jednu jeho lžíci v průběhu dávkování. Pokud dáváte přednost přírodní vanilce, přidejte ji do mléka společně s ostatními ingrediencemi ještě před samotným vařením.

Tip

Pravá vanilka vám vždy zaručí výraznější aroma a navíc zmrzlinovou hmotu obohatí o ty tolik typické černé tečky, které nenechají žádného zákazníka na pochybách, že dáváte přednost přírodním surovinám. Pokud chcete opravdu silnou vanilkovou chuť, sáhněte po vanilce z Madagaskaru, někdy také označovanou jako Bourbon vanilka.

FacebookYoutube