Hotline: +420 511 189 990info@frigomat.cz

Jak ušetřit při pořízení zmrzlinového stroje? Nikdy neslevujte na kvalitě!

Zvažujete pronájem zmrzlinového stroje jako alternativu drahé koupě nového výrobníku? Vsaďte raději na repasované a bazarové zmrzlinové stroje od osvědčených výrobců.

Má cenu pořizovat použitý výrobník zmrzliny?

V každém podnikání, ať už jde o úplné začátky nebo postupné vylepšování provozů, může nastat doba, kdy nejsou finance nazbyt, a přesto potřebujete obnovit vybavení. Například byste ve svém podniku chtěli rozšířit nabídku o zmrzlinu, nejste spokojení s dodavatelem a chcete vyzkoušet domácí zmrzlinové recepty nebo začínáte podnikat a nemáte dostatek financí na nákup nových strojů - proto hledáte cesty, jak ušetřit. Pokud si nejste jistí, že by se nový výrobník zmrzliny uživil a nechcete riskantně investovat do pořízení nového, podívejte se do naší nabídky bazarových a repasovaných strojů.

Nové, použité nebo pronájem?

U zmrzlinových strojů nejlepších výrobců, jako je například italský Frigomat, je kvalita vykoupena vyšší cenou oproti většině asijské produkce. Ta však kromě nižších pořizovacích nákladů nemůže nabídnout zákazníkům kvalitní stroje, tím pádem ani kvalitní zmrzlinové produkty. Stejně tak je problémový i jejich servis, dodávky příslušenství a náhradních dílů. V důsledku tedy ušetřená částka rychle klesá kvůli větší poruchovosti a vyšším provozním nákladům.

Pronájem strojů, jak jej známe například v kavárenském odvětví, je v případě zmrzlinových strojů špatně realizovatelný. Pokud chcete vyrábět kvalitní cukrářské výrobky, potřebujete kvalitní stroje a ty stojí poměrně dost peněz. Pro výrobce, prodejce a nakonec ani zákazníka by tak nájem stroje s vysokou pořizovací hodnotou nebyl výhodný a nedával by smysl. Některé firmy přesto nájem zmrzlinových strojů umožňují. Jde takřka výhradně o firmy, které nabízí levné stroje z Číny či Indie, popřípadě velmi staré stroje. V obou těchto případech však zdaleka nedosáhnete požadované kvality výsledného výrobku a provází je i zvýšená poruchovost a špatná servisní podpora. 

Pozor na levné bazarové zmrzlinovače

V českých bazarech najdete poměrně širokou nabídku podezřele levných použitých výrobníků zmrzliny a dalšího vybavení restaurací. Při rozhodování, zda si určitý stroj koupit, myslete na následující:

  • Jde o stroj renomovaného a spolehlivého výrobce?
  • Jaké je stáří stroje?
  • Jaké jsou opravdové důvody prodeje stroje? (Proč by někdo prodával plně funkční stroj, když na něm může stále vydělávat?)

Pokud finance na pořízení nového stroje opravdu chybí, podívejte se do naší nabídky repasovaných a bazarových strojů. Kromě funkčních a prověřených strojů od kvalitních výrobců vám ke každému použitému stroji nabízíme dvanáctiměsíční záruku a kvalitní zákaznický servis včetně technického zázemí a zaškolení.

 

FacebookYoutube